Odrůda Solaris
Objem 0,75 l
Přívlastek výběr z hroznů
Zbytkový cukr polosladké
Ročník 2020
Dostupnost: Na skladě

Alkohol 13% obj.
Kyseliny 5,2 g/l
Extrakt 25,8 g/l
Cukr 32,1 g/l
Šarže 100-20
Evidenční číslo jakosti 26A1-21/42
Alergen oxid siřičitý
Výrobce/Plněno PATRIA Kobylí, a.s.
Obec Kobylí
Podoblast Velkopavlovická
Oblast Morava
Země původu Česká republika
Kód 2079
246 Kč
Cena bez DPH: 203 Kč

Množství

ks

Holý kopec

Expozice mírného svahu trati Holý kopec je jižní, půda je sprašová hnědozem. Průměrná nadmořská výška se dle jednotlivých odrůd pohybuje od 204 do 260 m n. m., vedení révy je střední. Na 62 hektarech se zde pěstuje 17 odrůd révy.

Charakteristika vína:

Barva vína je žlutě-melounová, lehce opaleskující. Víno má značnou viskozitu.

Vůně vína je velice intenzivní. Jsou z ní cítit tropy. Můžeme v ní nalézt kandované citrusové plody, šťavnatou vůni ananasu, mango. To vše je lehce doplněné květinovým podtónem charakteristický pro muškátové odrůdy, jelikož Solaris má díky křížení i charakteristiky po Muškátu Ottonelu. A i když máme již prázdnou skleničku, tak si můžeme vychutnat tuto krásnou aromatiku vína ještě dlouhou dobu.

Chuť je plná, extraktivní po tropickém ovoci, citrusech. Vyšší zbytkový cukr dělá toto víno příjemné a hladké. Naopak kyselinka doplní chuť vína a dodává jí svěžest. V ústech víno zanechá poměrně dlouhou perzistenci.

 

Doporučujeme k:

Víno je zařazeno do kategorie polosladké, tudíž se nabízí možnost řady dezertů. Nebo díky jeho exotickému projevu a vyššímu zbytkovému cukru by mohl doplnit lehce pikantní asijskou kuchyni.

Nejprodávanější